Etniczne klimaty


Idź do treści

Menu główne:


twórcy

twórcy

Autorem cyklu i jego koordynatorem jest Waldemar Janda od piętnastu lat zajmujący się cyklicznie tą tematyką (projekty U siebie oraz Etniczne Klimaty), a producentem Oddział TVP S.A. w Krakowie.
Reporterem i narratorem programu jest dziennikarz
Brian Scott, z pochodzenia Gujańczyk, również przedstawiciel mniejszości narodowej.

Najczęściej współpracowali z programem Jerzy Kalina i Mikołaj Wawrzeniuk dziennikarze białoruscy z białostockiego oddziału TVP, Piotr Pawliszcze, telewizyjny dziennikarz ukraiński z Gdańska, Agnieszka Gabor – romska dziennikarka z Krakowa, Olga Hrynkiw z Przemyśla i Ewa Waplak z Wrocławia - dziennikarki, Ukrainki, Damian Trochanowski, student, Łemko z Krynicy, Robert Wiator, litewski dziennikarz z Sejn oraz Beata Dżon, dziennikarka z Opola.

Zdjęcia do reportaży Etnicznych Klimatów wykonuje zazwyczaj Dariusz Pawelec, który jest również autorem czarno-białych fotografii bohaterów naszych programów.
Wystawę tych zdjęć zatytułowaną
Twarze Etnicznych Klimatów prezentowaliśmy w Anglii, Gdańsku, w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, oraz podczas Biesiady Teatralnej w Parchowie koło Bytowa na Kaszubach, a także na Festiwalu Teatralnym organizowanym przez Teatr KANA w Szczecinie.

Piotr Pelechacz, realizator dźwieku pozwala nam słyszeć, co mówią bohaterowie naszych programów. Piotr również bezpiecznie prowadzi samochód, którym przemierzmy co miesiąc setki kilometrów. Włodziemierz Czwartosz, montażysta - dzięki jego pracy, z kilku godzin nagranego materiału udaje się wybarać co najlepsze i zmieścić wszystko w dwudziestu minutach programu.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego